Як вчаться в Дубаї? Освітня подорож

11/12/2019

Як вчаться в одному з найбільш мультинаціональних міст світу? Ми відправили в Дубай, аби зазирнути в школи. Наш проєкт Прошколу вивчає освітні кейси, аби більше дізнатися про мотивацію вчителів, методики та захист педагогів. Цього грудня нам вдалося відвідати дві столичні школи одного з еміратів – GEMS Wellington Primary School та Raffles World Academy.

Уявіть, що 90% населення міста Дубай — експати з різних країн світу, тому міжнародних приватних шкіл у місті більше, а в державних навчаються лише жителі еміратів. Цікаво, що місто Дубай менше за територію України у 150 разів і там мирно співіснують представники 200 національностей. Що ж особливого в системі освіти приватних шкіл Дубаї?

  • Школи використовують власні навчальні програми та роблять акцент на тому, аби діти засвоювали навички, а не просто матеріал. Щаслива людина — головна мета кожної школи цього міста. Тут вважають, що з щасливих дітей вибудовується щаслива нація.
  • Що з програмами в приватних школах? Вони можуть обрати для себе одну з 16 різних офіційно затверджених навчальних програм. Найпопулярнішими є програми Великобританії, США та Індії. А контроль над школами та навчанням здійснює єдина державна інспекція.Тому зовсім не важливо, за якою програмою вчаться діти, головне — школа має показати відповідні результати, а учні досягти певного рівня. Усе інше — на розсуд вчителів та директора.
  • Підвищення кваліфікації для вчителів відбувається 5 днів на рік. І в цей час дітлахи відпочивають удома. А от для вчителів запрошують різних фахівців, аби вони провели воркшопи чи тренінги педагогам.
  • Більшість шкіл і класів обладнані smart-дошками, а учні користуються планшетами на уроках — дирекція робить усе, аби максимально зацікавити дітей.
  • У дітей прагнуть розвивати soft skills, а з перших класів провокують розвивати дослідницькі навички. Для цього використовують різні ігрові формати уроків.
  • У школах панує висока повага до всіх учасників процесу – це дуже теплі взаємини між дітьми та вчителями.
  • Для старшокласників влаштовують програми бакалаврату, дисциплінарні студії та STEM-дні. Аби діти могли визначитися з майбутнім напрямком професії та загострити всі необхідні навички.

«ОАЕ — країна, яка успішно інтегрує всі народності та ставить собі за мету бути однією з найщасливіших націй на планеті. І це дійсно надихає! Ми вже спланували освітню подорож задля обміну досвідом між нашими вчителями та освітянами Дубаю. Сподіваюся, що нам вдасться реалізувати ідею регулярних закордонних подорожей для педагогів», — Юлія Бровінська.