Вишиванковий фестиваль

24/08/2018

Вишиванковий фестиваль — найбільший патріотичний захід в Україні. Свято, яке влаштовує молодь, триває 5 днів і 2018 року відрахувало свій 10-річний ювілей. Це історія про незалежність, свободу та рівність, про країну, яка зростає, про майбутнє, яке шукає опори в традиціях.

Щороку з 22 до 26 серпня Одеса перетворюється на майданчик соборності, куди прямують не лише одесити, а й українці із діаспор та закордонні друзі. Востаннє на фестивалі зібралося понад 100 000 тисяч учасників — з різних куточків країни і світу. А тематичні заходи та святкування тривали від самого ранку до пізнього вечора.

Вишиванковий фестиваль — аполітичне свято, яке фінансують виключно меценати, спонсори та соціальний бізнес. БО «Фонд Максима Степанова» вже кілька років підряд підтримує фестиваль, а особливо дві події — «Масовий диктант з української мови» та «Ланцюг у вишиванках». У рамках самого фестивалю можна обрати будь-який захід, а ще краще — відвідати всі:

  • Нова вишиванка для Дюка — коли головний артефакт Одеси вбирається в щораз кращу вишиванку спеціально до свята!
  • Ланцюг у вишиванках — той випадок, коли вся Одеса перетворюється на живий ланцюг з патріотів
  • Масовий диктант з української мови — просто неба на Приморському бульварі кожен охочий може написати диктант та позмагатися за перемогу. Минулого року диктант писали більше 350 щасливчиків віком від 7 до 75 років
  • Акція пам’яті — щоб загадати всіх, хто стояв за незалежність країни
  • Патріотичний автопробіг
  • Танці у вишиванках, ярмарок, кінопокази, фотосушки та квести
  • І звісно — вибхуовий концерт українських зірок.

Фестиваль розповідає про єдність, про скарб мови та ідентичності, про щастя бути вільним, він об’єднує державні установи та волонтерів, містян та дісапору, молодь та старше покоління. Щороку сотні тисяч людей збираються в серці Одеси, щоб вкотре заявити, що вони просто зараз пишуть нову історію сильної країни.

Це потужне родинне та національне свято, яке запрошує не просто зайвий раз вбратися у вишиванку, а й пригадати собі свої культурні цінності, подякувати пращурам та знайти своє місце в майбутньому України.

 

Facebook сторінка фестивалю