Тренінг для вчителів: як розв’язувати конфлікти

13/01/2020

Як розв’язувати конфлікти? Ми почули запит педагогів та спільно з медіаторами проєкту Прошколу Оленою Степаненко та Марком Вариводою провели тренінг для 20 вчителів школи №167 міста Києва. Нам вдалося за 3 години розібрати, чому виникають конфлікти, як з’ясувати їх реальну причину та як учитель може діяти.

Медіатори запропонували кілька дієвих методик та розповіли про те, що є 5 способів розв’язання конфлікту: ухилення, пристосування, тиск, компроміс та співпраця. Найдієвішим з яких є, звісно, співпраця. Саме вона дозволяє знайти рішення, яке врахує інтереси обох сторін і дозволить почути одне одного. Але для цього необхідно вміти ставити питання та вести діалог.

У свою чергу, ми отримали шквал питань та зворотний зв’язок від учителів — адже 90% учасників тренінгу заявили, що постійно зіштовхуються з непослухом учнів на уроках і вже випробували всі методики. Ми змоделювали реальні ситуації та на прикладах спробували знайти відповіді та план дій для вчителів. На жаль, тренінг лише зайвий раз засвідчив, що педагоги дійсно потерпають від тиску та образ з боку батьків, від кібербулінгу та навіть погроз.

Саме тому Фонд Максима Степанова планує серію подібних тренінгів для різних шкіл, аби допомогти педагогам знайти рішення та здобути навички професійної медіації.