• 0

Серпнева конференція 2019

У Києві 19 серпня пройшла Серпнева конференція 2019 – найбільша конференція працівників освіти. І ми мали розповісти про проєкт Прошколу та його роль у реформі освіти. На одній сцені з новим омбудсменом, міністром освіти та науки Лілією Гриневич виступила і голова БО «Фонд Максима Степанова» Юлія Бровінська. Вона звернула увагу, що 96% учителів України потребують юридичної підтримки. І розв’язання цієї проблеми є.

Як тут допоможе проєкт Прошколу? 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман наголосив, що освіта в Україні потребує змін, і не в останню чергу варто повернути повагу до професії вчителя. Власне про те, як це зробити і як підтримати вчителів ми і говорили на Серпневій конференції. Лише за 6 хвилин виступу Юлія Бровінська встигла порушити гостру тему:

«Якщо світ швидко підлаштовується під технології та зміни, школа – ні. Реформа НУШ стала першим кроком до нової освіти, до кращого діалогу вчителя з учнями. Але вона не врахувала всі інтереси вчителів». І педагоги досі змагаються з незрозумілою бюрократією, отримують смішну платню та перебувають в ролі прислуги для дітей та батьків. Якщо не змінити ситуацію вже зараз, то рівень освіти в країні стрімко падатиме. Адже вчителювати будуть іти не за покликом, а з відчаю лише. Педагог, який на роботі страждає і стресує, не може вчити дітей та ділитися своїм талантом і досвідом.

Саме тому народився проєкт Прошколу, який надає безкоштовні онлайн-консультації вчителям з юридичних та психологічних питань. У команді працюють юристи та спеціалісти з освіти, щоб швидко дати відповіді та знайти рішення для будь-яких складних ситуацій у школі. Проєкт працює вже кілька місяців і запити від учителів надходять постійно.

Показово, що всі учасники конференції одностайно погодилися, що зміни в державній політиці мають стосуватися не лише дітей, а й захисту вчителів.