Прошколу на ефірі «Не мовчи»

18/12/2019

Що відбувається в школах? Яке місце посідає Україна в міжнародному освітньому рейтингу та чого чекати від нашої системи освіти? Юлія Бровінська стала запрошеним експертом в телепрограмі та соціальному проєкті «Не мовчи» з громадським діячем Дмитром Співаком.

Скандали в школах, побори, хабарі, проблеми з батьками та вчителями, для нас це не новина. Адже проєкт Прошколу вже понад рік надає консультацію вчителям та знає про складні і навіть судові випадки конфліктів у школах. Тому в ефірі нам вдалося почути різні історії, ситуації, обговорити проблеми не лише державних, а й приватних шкіл, елітних гімназій і нагадати, що вчителі будь-якого закладу потребують поваги і захисту.

Як зазначила Юлія Бровінська: «Приватна школа не гарантує якості освіти, не варто протиставляти державну і платну освіти. Є молоді вчителі, які готові працювати, які мотивовані, наша задача — дозволити їм цей потенціал реалізувати, неважливо, в якій школі. Адже все залежить саме від учителя».

Ми почули різні погляди на проблеми в школах, але найгостріше питання, звісно – освіта в селах. Адже брак інфраструктури, матеріальної бази та навіть інформації, значно погіршують ситуацію і для дітей, і для вчителів.

«Не забуваймо, що 65% шкіл розташовні в селах, а вчителі не хочуть іти працювати в село. Якщо ми не почнемо змінювати систему, школу в селі чекає занепад. Але вихід є, наприклад – дистанційна освіта» – Юлія Бровінська.

Разом з Юлією Бровінською запрошеними експертами програми виступили: Валерій Бойко — виконувач обов’язки директора Українського центру оцінювання якості освіти, Олександр Норовлянський — заслужений вчитель України, кандидат юридичних наук, Юрій Жук — завідувач відділу моніторингу якості освіти Інституту педагогіки.

Дивіться ефір можна на сайті каналу