Пробне ЗНО — новий проект Be Smart

22/03/2019

Як покращити свої результати на ЗНО? Команда БО«Фонд Максима Степанова», проект Be Smart, Міністерство освіти та науки й Український центр оцінювання якості освіти 20 березня 2019 року презентували новий продукт, який допомагає ефективно готуватися до незалежного оцінювання. Онлайн, безкоштовно та зрозуміло — ці три вектори стали головними. Щоб кожен учень України мав вільний доступ до якісної освіти і абсолютно рівні шанси на вступ до вишу мрії.

Відтепер на сайті проекту Be Smart можна знайти пробне ЗНО. І це не просто тести, а повний відеорозбір та пояснення від вчителів на кожне питання.

Це детальна онлайн-інструкція від педагогів, які звертають увагу на типові помилки і коментують правильні відповіді на питання. На сайті вже представлено всі відеорозбори головних дисциплін — української мови, математики, фізики, хімії, географії, біології та історії України.

Продукт презентували Сергій Колебошин — заступник голови Одеської ОДА, Вадим Карандій — заступник міністра освіти та науки України, Валерій Бойко — виконувач обов’язків директора Українського центру оцінювання якості освіти та Юлія Бровінська — директорка БО «Фонд Максима Степанова».

До відеопроекту залучили кращих вчителів і відзняли близько 14 годин відеометаріалу, щоб не пропустити нічого важливого.Ретельні коментарі розгортають повну картину питань та пояснюють суперечливі моменти на тестуванні. Особливо там, де є варіанти схожих відповідей і незначні помилки можуть коштувати балів.

Як зазначив сам Максим Степанов – голова Одеської ОДА, ініціатор платформи Be Smart: «Ми довго думали, як можна допомогти абітурієнтам підготуватися до тестування. І вирішили зробити відеоогляд пробного ЗНО. Провідні вчителі пояснили всі найскладніші питання по кожному з предметів. Це дасть змогу школярам не просто дізнатись правильну відповідь, як це відбувається завжди під час тестування, а зрозуміти її».

Які вже є результати? За словами заступника голови Одеської ОДА Сергія Колебошина, ресурсами Be Smart скористувалося більше 100 тисяч користувачів, 15-18% з яких повністю пройшли курси.

У той час, як успішним вважається онлайн-курс, який завершили хоча б 5-8% користувачів: «Платформа Be Smart – це он-лайн репетитор, додатковий спосіб підготуватися до іспиту, а головне — він доступний для будь-якої дитини, де б вона не знаходилась. Це дасть можливість учням йти на ЗНО максимально підготовленими».

В ході презентації заступник міністра освіти та науки України Вадим Карандій відзначив, що пробне ЗНО так само важливо, як тренування в спорті. Це дає змогу покращити результати та відшліфувати свої вміння: «Тест, попри поширену думку, не той інструмент, де можна просто вгадати правильну відповідь. До нього потрібно серйозно готуватись. Співпрацюючи чи командою Be Smart та Українським центром оцінювання якості освіти, ми прагнули донести більше інформації до абітурієнтів про тестування». Заступник міністра освіти та науки додав, що ЗНО — потужний стимул для абітурієнтів і це змога випробувати себе, змагатися з однолітками за місця в кращих вузах, саме тому підготовка надважлива.

Юлія Бровінська, директорка БО «Фонд Максима Степанова», додала, що пробне тестування буде корисно переглянути не лише учням, а їх батькам, та й взагалі всім, хто хоче покращити свої знання і розуміння предметів.

Окрім того, голова фонду, додала, що цей спільний з Міністерством та Центром оцінювання проект має практично державне значення: «У всіх мають бути рівні права на отримання вищої освіти у навчальному закладі своєї мрії. ЗНО – це психологічно складний момент, від результату якого напряму залежить найближче майбутнє».

Валерій Бойко, виконувач обов’язків директора Українського центру оцінювання якості освіти, відзначив, що проект одразу вирішує дві важливі задачі: «Перша – додаткова можливість для тих, хто складатиме бойове тестування, підготуватись до іспиту. Друга — продуктивна: якщо вчителі пояснять правильні відповіді, до Українського центру оцінювання якості освіти надходитиме менше звернень зі скаргами на неточності у складених тестах ЗНО. Адже тести пояснюють не дотичні до його розробки фахівці».

Тож відтепер Be Smart пропонує не лише онлайн-підготовку та тести, а й повний відеорозбір пробних ЗНО 2019 року. Детальніше про презентацію проекту пробного ЗНО — у відео.