Олімпіада у Китаї: одеські школярі отримали бронзу

23/11/2018

Визнання світом: наші школярі завоювали бронзові медалі на Міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики. Марія Коваленко та Станіслав Савастру — учні Рішельєвського ліцею міста Одеси — цього року відправилися аж до Пекіну, щоб представити Україну в науковому змаганні. БО «Фонд Максима Степанова» підтримав учасників. Науковими керівниками учнів стали Владислава Марсакова та Іван Коваховський.

 

Цікаво те, що одесити представляли Україну в складі «гостьової» команди, яку не фінансувало Міністерство освіти та науки. Учні відправилися до Пекіну за підтримки ОДА та университету Ludwig-Maximilians-Universität München. Марія та Станіслав привезли дві бронзові медалі. А українська команда астрофізиків здобула 4 нагороди: також 2 бронзових і ще 2 срібні медалі.

Міжнародна олімпіада з астрономії та астрофізики (International Olympiad on Astronomy and Astrophysics, IOAA) проводиться щороку. І кожна країна може представити одну команду з не більш, ніж 5 учасників. Переможців олімпіади визначають в індивідуальній першості, віздначають медалями, грамотами та призами.

Цього року олімпіада відбулася в Китаї і тривала тиждень від 3 до 11 листопада, а за перемогу змагалися близько 200 учасників із 39 країн. Нашу збірну чекали 4 тури: теоретичний, практичний, спостереження та командна робота. Учасникам довелося не лише розв’язувати задачі, а й аналізувати дані від професійних астрономів, спостерігати за небом, розпізнавати зірки та небесні тіла.

Вітаємо Марію та Станіслава з особистими відзнаками, перемогою та вступом до університетів мрії!