Odessa Classics 2019 – як це було?

16/06/2019

Свято музичного гедонізму — цього року фестиваль Odessa Classics перевершив усі очікування. За 9 днів від 1 до 9 червня Одеса захлинулася у хвилях вишуканої музики і дихала в ритм віртуозних виконавців з усього світу.

Фонд Максима Степанова вже став почесним меценатом та товаришем фестивалю і впродовж усієї програми затамувавши подих слідкував за містерії класичної музики на сценах Одеси. Гостями цьогорічного фестивалю стали Деніель Хоуп та Цюріхський Камерний Оркестр, Міша Майський, Сіпіран Кацаріс, П’єтро де Марія, Майкл Гуттман, Цзін Чжао та інші неймовірні виконавці.

Зокрема, Міша Майський, якому досі не вдавалося відвідати Одесу, став грандіозним хедлайнером фестивалю. Віртуозний віолончеліст, учень Мстислава Ростроповича, сама біографія Міши Майського могла би стати чудовим сценарієм для драматичного кіно, – він підготував особливу програму для Odessa Classics. І виступив перед глядачами разом зі своїм сином та донькою. Їх блискуче «Майський Тріо» представили слухачам твори Чайковського та Рахманінова. І вся аудиторія тамувала подих 40 хвилин, адже музиканти в першому відділенні представили 9 творів Рахманінова без перерви на аплодисменти. Це був грандіозний фінал фестивалю, який нагадував бризки шампанського.

Odessa Classics 2019 дивувала щодня і настроєм, і атмосферою, і програмою – від драматично напруженого вечора танго до вибухового Open-air концерту на Потьомкінських сходах. Тут була музика та композитори для слухачів з різними смаками та запитами. Але об’єднувало всіх одне – приголомшливий апетит до якісного звуку.

До речі, Open-air концерт, який відбувся 7 червня, зібрав 12 тисяч глядачів. І перед ними виступив фантастичний скрипаль Деніель Хоуп. Під його чуйним керівництвом Цюріхський Камерний Оркестр злився в єдиний струнний інструмент та видавав повну гармонію вібрацій, ритму та музичної ейфорії. Поруч із Хоупом та Олексієм Ботвіновим на одній сцені виступила і переможниця другого Всеукраїнського конкурсу молодих піаністів імені Серафими Могилевської Марія-Луїза Плешакова.

І неможливо не згадати, що цього року слухачам пощастило почути окремий сольний концерт віолончелістки Цзин Чжао. Минулого року її феєричний виступ з Цюріхським Камерним Оркестром полонив слухачів і вони вмовляли влаштувати окремий вечір для віртуозної маестро віолончелі. Коли Цзин Чжао, яка навчалася у самого Мстислава Ростроповича, з’явилася на сцені, віолончель у її руках зазвучала кришталевим тембром – це була абсолютно унікальна подія та приклад майстерного злиття виконавця та інструменту.

Як сказав Деніель Хоуп: «Музика в живому виконанні необхідна людині не менше, ніж повітря». І цього року Odessa Classics це довела: блискуча програма з концертів, лекцій, виставок та камерних зустрічей змусила гостей пережити унікальний досвід та катарсис і вповні насититись музичним світовим фуршетом.