МОМ – якою має бути мистецька освіта майбутнього?

30/12/2019

Якими будуть мистецькі школи в Україні за 10 років? Як реформувати музичні та арт-школи? Як зберегти українську автентичність та крокувати в ногу зі світом? Та чого взагалі вимагають одночасно батьки від такої освіти, а які потреби – творчого ринку країни? Про це ми говорили під час стратегічної сесії МОМ 19 грудня – Якою має бути мистецька освіта майбутнього? Стратегічна сесія.

У нашій країні понад 1300 арт-шкіл, у яких викладають 30 000 учителів. Юлія Бровінська представила проєкт Прошколу та розповіла про можливість педагогів отримати консультацію з будь-яких питань. Проблемі захисту вчителів дотепер приділялося дуже мало уваги. Проєкт Прошколу — перша платформа яка відкрито зосередилася на проблемі захищеності вчителів. Ми побачили потребу й почали роботу самостійно.

«Нашим учителям не бракує умінь, але вони перебувають в ізоляції, їм необхідно відвідувати міжнародні виставки, фестивалі, обмінюватися досвідом з закордонними колегами, аби передавати його дітям. Окрім того, більшість мистецьких шкіл в Україні потребують серйозної матеріально-технічної реконструкції. Наприклад, далеко не всі музичні школи можуть похизуватися якісними інструментами» – Юлія Бровінська.

Про те, як перейти від мрії до дії поговорили на панельній дискусії з генеральною директоркою Мистецького Арсеналу Олесею Островською, журналісткою Галиною Сергєєвою, журналісткою, співачкою й керівницею БО «Фундація Дарини Жолдак» Олександрою Кольцовою та мисткинею Алевтіною Кахідзе.