Масовий диктант з української мови

25/08/2018

Хай буде слово! Найбільший диктант під відкритим небом відбувся в Одесі 25 серпня 2018 року. У рамках Вишиванкового фестивалю диктант з української мови писали 350 учасників. Любов до слова, до рідної мови, запал та патріотизм об’єднали українців віком від 7 до 70 років. Просто на Приморському бульварі поруч із пам’ятником дюку де Рішельє відбулося свято слова та грамотності. 

Масовий диктант з української мови вже став традицією фестивалю і втретє зібрав пліч о пліч тих, хто захотів перевірити себе та засвідчити свою пошану рідній мові. Якщо перший диктант 2016 року зібрав 129 учасників, то тепер їх кількість зросла майже втричі. При чому участь в акції можуть взяти всі, хто володіє українською мовою. А переможці отримують подарунок від партнерів акції — БО «Фонд Максима Степанова».  

Кожен може вільно спостерігати за перебігом диктанту та чутися частиною великої події. Цього року текст завдання підготував Олександр Авраменко — ведучий 1+1 та автор понад 50 підручників і програм підготовки до ЗНО. А читав текст Ігор Хворостяний — кандидат філологічних наук, автор посібників з української мови та масового онлайн-курсу «Лайфхаки з української мови і літератури».

Як же визначають переможця? Задля цього запрошують кращих вчителів, які протягом дня перевіряють тексти і вже за добу визначають тих, хто здобув максимальні оцінки. Готуйтеся і зустрінемося наступного року: готові кинути собі публічний виклик українською мовою?