• 0

Конференція EdCamp Ukraine 2019

Кожен урок – впливає на майбутнє. Чи не так? З такими думками ми відправилися на П’яту національну (не)конференцію для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2019. Голова БО «Фонд Максима Степанова» Юлія Бровінська представила на EdCamp новий проєкт безкоштовної онлайн-підтримки вчителів Прошколу.

Цього року у Харкові зібралося понад тисячу освітян, щоб поділитися досвідом, схопити свіжих ідей та зробити крок до нової освіти в Україні. Три дні поспіль 7-9 липня від ранку до вечора тривали виступи та обговорення. Віртуальна реальність, scrum, візуальна комунікація, альтернативні садочки, емпатійна комунікація, інклюзія, штучний інтелект та сексуальна освіта – майже 200 спікерів та гостей з 20 різних країн світу ділилися досвідом, проектами, помилками та прогнозували актуальні теми й інструменти освіти майбутнього. Адже темою цьогорічної (не)конференції стала «Хороша людина. Зрощуємо в Україні», а ключовими питаннями – реформи Нової української школи, підвищення статусу вчителів та SEE Learning.

Саме тому ми обрали новий і надважливий для країни проєкт Прошколу для презентації на наймасштабнішій педагогічній конференції. Юлія Бровінська розповіла про ідею та втілення першої в Україні онлайн-платформи безкоштовних юридичних і психологічних консультацій для вчителів. А юрист та психолог представили важливі теми для обговорень – булінг в школі, понаднормова робота, конфлікти з батьками, взаємодія зі «складними» учнями, професійне вигорання, правила нарахування заробітної плати. Учителі змогли поставити свої питання та отримати відповіді від спеціалістів в режимі живого спілкування. Усе так, як і працює онлайн-платформа. Адже кожен учитель тепер може зайти на сайт і поставити питання спеціалістам і отримати кваліфіковану вчасну відповідь. Щоб не відволікатися від роботи та мати підтримку, щоб знати, як діяти в будь-якій непростій ситуації, усвідомлювати свої права та вільно ними користуватися.

Прошколу вже працює у тестовому режимі і сподіваємося, що незабаром більшість учителів зможуть отримувати консультації, які полегшать їх роботу.